Start arrow Bieszczady niedziela, 06 październik 2013
Nauka jazdy konnej
Start
Oferta
Hodowla
Bieszczady
Cennik
Linki
tajski masaż

designlogo.pl

https://lunaobuwie.pl

sterydy cennik

wyprawy konne

Metody przeszczepu włosów

http://outlet-wear.com/

brytyjka

Statystyka
Historia

 Historia klubu jeździeckiego w Bieszczadach to dziwna historia. Sprawa nie dotyczy tyl­ko koni, ale przede wszystkim ludzi. Szczerze mówiąc nie przyjechałem zakładać klub, tylko pojeździć konno po Bieszczadach.

Zaczęło się wszystko w Wysoczanach w 1976 r. Była tam na początku lat siedemdziesiątych stadnina koni. Z Wysoczan trafiały konie do klu­bów jeździeckich w Zawadzie, Zabajce, Krakowie. Śladami koni, które widywałem na zawodach przyjecha­łem do Wysoczan. Był czerwiec 1976 r., stadnina była w rozsypce, ale pozostali ludzie. Dyrektorem PPR-olu w Szczawnem był Józef Pilawski, lekarzem weterynarii Irena Kukier i Józef Szwec. Była też do­brze zapowiadająca się zootechniczka, Krystyna Pruba. Ci ludzie po­mogli mi zabrać konie do Kalnicy, gdzie kierownikiem gospodarstwa był Andrzej Grześkowiak. Pracując w biurze Projektów Kolejowych w Krakowie, każdą wolną chwilę spędzałem w Kalnicy. Tam poznałem dr. Jerzego Matykiewicza. Pojecha­liśmy konno nad Jeziorka Duszatyńkie. Podczas wycieczki opowiadał o planach rozwoju Średniej Wsi i Ol­szanicy, jednak nie padły żadne pro­pozycje. W Średniej Wsi powstał plan budowy osiedla mieszkaniowe­go i szukano geodety. Dostałem pro­pozycję pracy i nie zastanawiałem się ani sekundy. Podjąłem prace jako geodeta i połowę etatu przy koniach.

 
Wakacje w Dolinie Roztoki

Wakacje w Dolinie Roztoki

Nareszcie. Cały rok czekaliśmy na wyjazd w Bieszczady do Doliny Roztoki.

   
 Treningi na padoku przy  bazie w Rostokach. Baza Klubowa w Roztokach Dolnych. Bieszczady.
   
 Konie mają bardzo ładny widok na Roztoki. Wakacyjna sielanka.
   
 Droga z Bystrego. 
 
Sierpień w Bieszczadach

  
Sierpień w Bieszczadach Cool 

 

Grupa jezdzców na trasie w okolicach Baligrodu.  

 
Druga częsć wakacji w Bystrym to przede wszystkim wycieczki w teren.
 

Po odpoczynku w Roztokach - wyjazd w dalsza drogę.

 

Galopem po zielonej trawce - Baza jezdziecka w Roztokach


 
Baza w Bieszczadach
Baza jeździecka znajduje się w Roztokach Dolnych koło Baligrodu. Posiadamy 7 pokoi, w których można zakwaterować 12 osób w komfortowych warunkach. Stajnia to cztery boksy lub osiem stanowisk. Przy stajni znajduje się domek masztalerski dla dwóch osób. Organizujemy krótkie przejażdżki a także rajdy pięciodniowe długości 120km od Rymanowa do Myczkowiec.
 
KJK
Start
O nas
Zarząd
Działalność
Kontakt